Vlastní elektrárna na střeše


Ceny všeho poslední dva roky rostou téměř neustále. Kromě bydlení a potravin zdražují další položky. Mezi ně se řadí hlavně energie, které potřebujeme k životu. Jsme zvyklí na nějaký komfort, a tak je logické že se ho nechceme vzdávat. Asi nikdo se z důvodů rostoucích cen energií dobrovolně vzdá elektřiny nebo plynu. Je nutné buď omezit spotřebu anebo si pomoct například instalací solárních panelů a krbu na tuhá paliva.

instalace panelů

Díky solárním panelům můžete výrazně ušetřit
Nejspíš každý, kdo si nechává nainstalovat
solární panely na dům, očekává, že ušetří alespoň pár tisíc za elektřinu ročně. A skutečně tomu tak bývá. Jen je nutné se odhodlat a udělat první krok. Tím je výběr správné firmy, která vám nabídne řešení na míru vašim potřebám a přívětivou cenu. Samozřejmě u nikoho nepůjde cena extrémně nízko, ale firmy nabízí různé akce, a také si můžete zažádat o dotace, díky kterým bude cena za instalaci i samotné panely nižší.

panely na střeše

Jak ji získat?
Pro získání dotace je nutné splnit několik podmínek, které najdete na našem webu. Je potřeba také zažádat o její vyplacení. Můžeme vám pomoct zajistit podklady pro dotaci a pomoct vám s vyřízením. Roste počet domácností, které jsou napájeny elektřinou vyrobenou ze solárních panelů. Elektřinu vyrábí i když je pod mrakem, jen jí není tolik. Vyrobená elektřina může pokrýt většinu vaší spotřeby, záleží na celkové roční spotřebě a na tom, jak jste zvyklí elektřinu používat. Mnoho lidí, ač si to neuvědomují, se potýká s plýváním elektřinou. Je nutné si neustále kontrolovat zhasnutá světla, musíte vypínat spotřebiče, pokud je zrovna nepoužíváte, a pozor také na jalovou energii. Co to je? Pokud jste se s pojmem jalová energie ještě nesetkali, je to elektřina, kterou spotřebovávají všechny spotřebiče v zásuvce, i když nejsou zapnuté. Stále do spotřebiče proudí elektřina a mnozí lidé už spočítali, že může jít v součtu o tisíce ročně.