Ideální voda je čistá

Každý se chce v létě koupat co nejvíce to jde. Přeci jen se jedná hned po zapnuté klimatizaci asi o nejlepší zbraň proti vedrům. Problém je, že veřejné plovárny jsou během veder obvykle přecpané lidmi, takže se člověk často do bazénu ani nemá šanci dostat. A u přírodních koupališť není situace o moc lepší. Naštěstí vždy existují možnosti, jak se zchladit a zároveň si uchovat soukromí. Ideálním způsobem, jak čelit plným veřejným koupalištím, je koupě vlastního bazénu. Samozřejmě k tomuto účelu člověku nesmí chybět nejen dostatečně velký pozemek, ale i peníze. těch naštěstí už dnes není potřeba mnoho, jelikož bazény jsou daleko levnější než ještě v nedávné minulosti.

Sklenice u bazénu

K čemu však člověk peníze potřebovat bude, to je údržba bazénu, konkrétně jeho vody. Každé malé dítě ví, že do špinavé vody se neleze, a proto je potřeba takovémuto scénáři zabránit. Ideálním způsobem, jak toho docílit, je koupit si pořádně zásoby speciálních dezinfekčních prostředků.

Většina majitelů vodních ploch volí chlór. Jedná se o relativně bezpečnou látku, která je efektivní a zároveň se dá sehnat za slušné peníze. navíc její distribuce do vody je snadné a pochopí ji každý. Stačí si pořídit vhodný dávkovač chloru. Samotný chlór však není jedinou možností, jak dezinfikovat bazén. Existují i jiné přípravky, jež jsou obdobně účinné, avšak nedisponují takovým zápachem a zároveň nejsou agresivní k pokožce. Mezi takové aspiranty patří kupříkladu dezinfekce na bázi kyslíku, které negenerují žádný zápach a zároveň nedráždí. Ještě lepší je mořská sůl, která funguje vyloženě léčebně. Ovšem k té je potřeba dokoupit solonizační jednotku, která sůl dokonale rozpustí. A to není zrovna drobná investice.

Soutěž

Ideální plachta

Hodně může s čistotou vody pomoci rovněž i bazénová plachta. S její pomocí lze zajistit hladinu před dopady různých nečistot typu lístky nebo obaly od laskomin. Existují ještě solární verze, které krom výše zmíněných schopností mohou vodu také ohřívat. Takto ovšem fungují pouze za slunečného počasí.