Jak se provádí změna sídla firmy


Jednou z věcí, které může podnikatel potřebovat během své kariéry udělat, je změna sídla Profi sídla. Ta může být nutná hned z několika důvodů. Proto je dobré se již předem informovat o tom, co k tomu bude potřeba. Tím zdaleka nejčastějším důvodem je prostě a jednoduše růst firmy. Stávající prostory přestávají kapacitně stačit a je potřeba přestěhovat se do většího. S tím často souvisí i nákup nového zařízení a strojů. Dále nám může na stávajícím místě vypršet nájemní smlouva a majitel nám ji z nějakého důvodu nebude chtít prodloužit. I v takovém případě musíme najít nové místo, kam svou firmu přemístíme. To bývá ta horší varianta, neboť jsme zde často v poměrně velké časové tísni.

stěhování firmy není nijak levné

V neposlední řadě se také my přestěhujeme na jiný konec republiky a nebudeme chtít dojíždět takovou dálku. Své podnikání tak zkrátka vezmeme sebou, nebo alespoň jeho část. To však nebývá příliš často. Mnohem pravděpodobnější jsou předchozí dva důvody. Avšak ať už je to jakkoliv, je potřeba dodržet předem stanovený postup, abychom se nedostali do konfliktu se zákonem. Také bychom si měli připravit poměrně velkou částku peněz, neboť nás čeká nejen koupě či pronájem nových prostor, ale také zaplacení nejrůznějších poplatků.

nové firemní sídlo

Tou první věcí, kterou musíme udělat, je zažádat o změnu v obchodním rejstříku. Tato žádost musí být podána včas, neboť adresa sídla firmy, která je v něm uvedena, musí být aktuální. To samozřejmě není zadarmo a navíc může nějakou dobu trvat, než bude vše vyřízeno. Dále je potřeba zorganizovat samotné stěhování. I když se jedná pouze o kancelářské vybavení, zjistíme, že je ho více než dost. Mnohdy se navíc jedná o drahé, křehké přístroje, které vyžadují při přepravě speciální péči, aby se nerozbily.

Není tedy divu, že budeme mít své ruce plné. Proto je dobré si vše předem naplánovat tak, aby vše vyšlo co nejlépe a nejefektivněji.

Čím mohou být pro vás instalatéři v Ostravě užiteční

Poradenství – instalatéři nejsou jen chlapi v montérkách, a už vůbec ne meloucháři, co byli za socialismu proslulí svými vrtochy a touze po úplatcích. Povaha tohoto řemesla se za posledních třicet let výrazně změnila, samozřejmě k lepšímu pro nás, zákazníky, ale v jistém slova smyslu je to obtížnější pro samotné instalatéry, kteří musí pojmout více teoretických znalostí, mají větší zodpovědnost a musí být dostatečně manuálně zruční i s moderními metodami práce. Mimo jiné je můžete požádat i o konzultaci, jestliže od nich poptáváte nějaké služby, a potřebujete vysvětlit, co je pro vás výhodné, a co naopak problematické.

vodovodní potrubí

Instalace VTP – zkratkou VTP rozumíme „vodu, topení a plyn“, tedy tři systémy plynných a kapalných skupenství, bez nichž se dnes neobejde prakticky žádná domácnost ani firma a další užitkové nebo obytné prostory. Potřebujete připojit vodovodní baterii v kuchyni u nového dřezu, vyměnit baterii v koupelně, nainstalovat umyvadlo a sprchový kout? Poptáváte instalaci plynové karmy, kotle nebo kamen? Připojujete novostavbu ke kanalizační přípojce a nemáte dosud zhotovené odpadové potrubí? To vše jsou situace, kde nachází instalatér uplatnění.

odpadové potrubí

Topení v podlaze – moderním fenoménem, který se těší velkému zájmu veřejnosti, je podlahové topení. Plně nahradí radiátory a v mnohém je předčí, protože nikde není vidět žádné škaredé plechové těleso ani potrubí a navíc se teplo od podlahy šíří do celého prostoru mnohem lépe. Ušetříte za topné zdroje, zlepšíte bytový komfort a bude to přínosné i z estetického hlediska.

Havarijní situace – bohužel i při velké snaze o precizně zhotovené systémy se může vyskytnout nějaký problém a dojde k únikům vody, plynu nebo k poruše topné soustavy. Pro tyto případy udržují instalatéři v Ostravě nonstop havarijní servis, dostupný 24 hodin denně, po celý rok.

Zubní onemocnění a prevence

Jak čato si čistíte zuby? Co k čištění zubů používáte? Chodíte pravidelně na zubní hygienu a na preventivně prohlídky? Nalijme si čistého vína – nejspíš alespoň na některou z otázek odpovíte ne, a nebo že nevíte. Stejně jako většina dospělých lidí. Je obecně známo, že Češi nemají své zuby v nejlepším stavu. Zčásti za to může i nedostupnost zubní péče, protože zatímco starší zubaři chodí do penze, mladších zubařů moc není. Dnes je pomalu zázrak sehnat zubaře, který vás vezme do péče.

zubní vyšetření

Příliš tvrdý nebo příliš měkký
Zubní kartáčky mají určitou tvrdost, kterou byste měli vybírat podle toho, jestli máte citlivé zuby nebo dásně. Rozhodně není dobré drhnout zuby tvrdým kartáčkem v domnění, že se tak zbavíte nečistit. Jen si poškodíte sklovinu. Pokud si nejste jisti zda používáte správný kartáček, určitě si zajděte na dentální hygienu. Tam vám zuby vyčistí přístrojově, bezbolestně a zbaví vás plaku, kamene a dalších nečistot. Zároveň vám poradí jak si zuby správně čistit a doporučí vám správné kartáčky.
Největší problém je v tom, že většina lidí se o svoje zuby nestará jak by měli, a výsledkem jsou potom zubní kazy, které vznikají zejména v prostorech mezi zuby.

zubní zákrok

Jejich původcem je plak, což je povlak a na zubech plný bakterií. Jakmile kaz napadne zuby, je otázkou času, jak dlouho si toho nebudete všímat. Zpočátku kazy totiž vůbec nebolí, a zuby se ozvou až je pozdě. Lidé potom hledají kde jim provedou bezbolestné ošetření zubů v Praze i okolí, protože mají představu o tom, že v Praze je nejlepší lékařská péče. Jenže ani v té nejlepší klinice nemůžete čekat zázraky, pokud jste zanedbali prevenci. Důsledkem špatně čištěných zubů mohou být kazy i paradentóza, a následky mohou být i takové, že přijdete o zuby. Výroba zubní náhrady je poměrně nákladná, proto je lepší se věnovat prevenci.

3 způsoby, jak donutit děti k úklidu bez křiku a s úsměvem

Většina osob, které tento pocit mají v nějaké formě za sebou, si dokáží uvědomit, jak nepříjemné to pro vás musí pravidelně být a snad s vámi také částečně soucítí. Hledat však řešení těchto zapeklitých situací není nic jednoduchého, a naopak se možná stane, že při něm budete beznadějně vyčerpaní. A ačkoliv třeba teď jen s údivem vyskočíte ze židle, nepřemýšleli jste někdy nad tím, že by se do úklidu mohli velkou měrou zapojit samotní raubíři? Že vás tato myšlenka nikdy nenapadla a od začátku to zní jako pořádný nesmysl? Tak na to okamžitě zapomeňte! Právě to je totiž cestou k tomu, jak konečně zajistit v bytě alespoň relativní pořádek. Jen na to musíte zvolit správnou taktiku.

Prádlo v pračce

Nekřičte a vysvětlujte

Křikem dětem nevysvětlíte vůbec nic a jediným důsledkem tohoto projevu bude odpověď ve formě strachu, ještě větší zatvrzelosti či nepochopení. Jděte na to naopak klidně a prakticky. Pokud například jsou všude po pokoji poházeny kostky, prohoďte, že pokud se neuklidí, mohou se ztratit a výsledná stavba už nikdy nemusí být kompletní ani tak pěkná jako dříve. Možná se po pronesení těchto slov dítě ihned začne zvedat ze židle.

Pracovnice úklidu

Neprezentujte úklid jako povinnost

Zdá se to sice složité, ale vaše dítě nebude v mnoha případech uklízet, pokud nerozumí tomu, proč to dělá, a ještě navíc jej to nějak zvlášť nebaví. Proto se snažte mu úklid přiblížit zábavnou formou, věnujte se spolu u něj příjemným aktivitám a nechte dítě snažit se o malé krůčky i přesto, že nemusí být vždycky úplně dokonalé. Právě to je totiž tou největší cestou k úspěchu.

Nechte to na něm

Samozřejmě vaše ratolest není úklidovou firmou, aby věděla, co se používá jak, kde a k čemu. Měli byste si však uvědomit, že zvláště starší děti nemusí uklízet proto, že jim nevyhovuje systém, který jste jim nastavili na úklid vy. Pokud tedy vidíte, že mají vlastní snahy, ponechte jim křídla k rozletu. I úklid je nutí k přemýšlení a rozvoji schopností jež jsou schopny později použít v dalších životních etapách.

Jak na stěhování firmy?


Jestli už jste někdy byli v nějaké továrně, určitě víte, kolik je tam všelijakého vybavení. A určitě jde nejen o něco drobného, ale i o hodně velké a těžké předměty, stroje, zařízení, materiál a podobně.

A jestli jste někdy viděli nějakou kancelář, jistě víte, že i tam je vybavení dost a dost. Třeba to není nic tak ohromného jako vybavení továrny, ale i tak není nábytek právě malý a lehký. A navrch je tu různá kancelářská technika, se kterou se musí logicky manipulovat vždy opatrně, protože by se něco takového snadno poškodilo.

stěhovací auto

A teď si vezměte, že byste něco takového měli stěhovat. Docela děsivá představa, že? Bylo by tu tolik věcí, které byste sami rozhodně neunesli, a ani riziko, že by stačila i jen trocha nepozornosti k tomu, abyste nějaké drahé zařízení poškodili či zničili, nepůsobí na lidskou psychiku právě nejlépe.

Ale navzdory tomu jsou situace, kdy se i podobné úřadovny nebo dokonce továrny s veškerým jejich majetkem stěhovat musí. Důvodů může být více, ale není třeba si je tu zmiňovat. Hlavní je, že se prostě veškeré vybavení takových objektů zkrátka musí někam odnosit a odvozit. A to je těžká a nevděčná práce, při níž se lidé nejen hodně nadřou, ale také aby dávali neustále pozor, aby se nic nepoškodilo nebo neztratilo. Takže je rozhodně příjemnější, když při stěhování firem Praha a její obyvatelé využívají služby kvalitní stěhovací firmy, která si právě s takovou prací dokáže poradit a ráda převezme všechny úkoly, jež s tím souvisejí.

tovární hala

Protože je snad pravdou, že byste stěhovali kancelář nebo dokonce celou tovární halu se vším všudy vy sami? To sotva. Každý to raději nechá na někom jiném. Výměnou za pouhé zaplacení vlastně velice příznivé, ba přímo bezkonkurenční ceny, za kterou to profesionálové všechno vhodně zabalí, opatří kódováním, rozmontují a smontují, prostě udělají to, co je potřeba.

Jak využít slev tak, abyste opravdu ušetřili

Přijdete domů a ve schránce na vás čeká celá spousta reklamních letáků a prospektů tak, že ani nevíte, na který z nich se mrknete dříve. I když, dnes si možná raději spíše sednete ke stolu, zapnete počítač a zjistíte tak, co v akci můžete najít a co se rozhodně vyplatí do vaší domácnosti koupit. Nelze popřít, že některé věci se v akcích a slevách skutečně koupit vyplatí, jindy se ale můžete setkat spíše s hrou obchodníků, kteří se snaží přesvědčit své věrné zákazníky o tom, že se produkt vyplatí koupit, i když tomu tak vlastně vůbec není. Jak tedy využívat slev ke svému prospěchu?

Rodina na nákupu

A jakými způsoby pomocí nich skutečně můžete něco ušetřit? Za prvé – nenechte se zmást velkými čísly hlásajícími sníženou cenu, ale zkuste se hned na začátku vašeho prohlížení zamyslet nad tím, zda jste skutečně schopni danou věc spotřebovat, nebo ji máte zájem koupit jen kvůli nízké ceně. Často se totiž stává, že v obchodech koupíte nějaký produkt jen kvůli tomu, že se zrovna nachází v akci, doma nevíte, co s ním, a nakonec jej zbytečně musíte vyhodit, protože již není k jídlu. Slevových akcí můžete skvěle využívat i v prostředí internetu, kde jsou nabízeny různé slevové kódy a kupony např. About you sleva, díky kterým se vám pár korun podaří ušetřit prakticky vždy. Rozhodně do obchodu nechoďte nikdy hladoví, protože pak se vaše nákupy promění ve zběsilé hledání toho, co spořádáte ještě po cestě domů.

Oblečení v obchodě

Hlad je sice nejlepší kuchař, ale má velké oči a možná toho koupíte zbytečně moc, což jste asi v plánu neměli. U velkých balení dávejte pozor na dobu trvanlivosti a kupujte je pouze v takových velikostech, které jste schopni upotřebit do doby jejího trvání. U potravin s minimální trvanlivostí tak opatrní být nemusíte – většina výrobků je v pořádku i po jejím skončení. Nezapomeňte také kontrolovat celkovou hmotnost balení, protože výrobci jsou schopni ji pro slevové akce klidně o několik gramů snížit. Někdy se nákupy ve slevách skutečně vyplatí. Stejně ale je lepší dávat i při nich dobrý pozor na to, aby se vám skutečně podařilo ušetřit.

Kdo vám uklidí byt a vyčistí koberec

Kdo se domnívá, že úklidové firmy dnes nemají šanci prosadit se na trhu, a že si většina lidí raději doma uklidí sama, mýlí se. Poptávka po úklidových pracích je stále vysoká a zřejmě tomu tak bude i v budoucnu, a to zejména v situacích výjimečných, jako jsou generální úklid po malířích, úklid po stěhování, příprava na svatbu, na vánoční a velikonoční svátky, na narozeninové oslavy, firemní večírky, abiturientská setkání atd. Úklid poptávají i firmy, které potřebují dát do pořádku provozovny, obchodní prostory, sklady atd. Chcete-li tedy založit úklidovou firmu, je docela pravděpodobné, že ve svém podnikání zaznamenáte úspěch. Samozřejmě jej nelze nikomu zaručit předem, musíte se sami také snažit a mít dobré reference a zároveň si získat potřebnou klientelu.

problematika SEO

Klienty získáte na Internetu

Pamatujete si dobu počátku devadesátých let, kdy v domácnostech dominoval z informačních technologií především telefon – pevná linka a papírový katalog Zlaté stránky? Stačilo ve Zlatých stránkách zalistovat, vyhledat úklidové firmy ve vašem regionu, zavolat tam a objednat si službu po telefonu, nebo tam zajít osobně.

úklidové práce

Tento postup platil zhruba do konce století, s nástupem Internetu se ovšem začal rozmáhat trend mít vlastní webové stránky a prezentovat na nich služby tak, aby si vás lidé sami vyhledali přímo v tomto virtuálním prostředí. Má to ale háček. Aby vás kdokoli mohl vyhledat, musí o vás také vědět webový vyhledávač, a tomu je nutné podstrčit informaci, že existujete, a že nabízíte to a to, a že je záhodno, aby vás vyhledávač umístil na předních pozicích. O to se postará problematika SEO https://www.ppcprofits.cz/seo-pro-wix, a kdo ji nepodcení, kdo zadává profesionálům zpracování PPC profits, ten bude s velkou pravděpodobností ve své činnosti úspěšný.

Samozřejmě, že můžete o vašem záměru založit úklidovou firmu dát lidem vědět i jinak, třeba letáky do schránek nebo reklamou v tisku, v rozhlase či v televizi, ale Internet je dnes velmi silný informační zdroj, který byste neměli opomíjet.

Tónovaná skla poskytují mnoho výhod

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, proč si vlastně lidé pořizují na svá vozidla tónovaná skla? Proč je opatřují speciálními fóliemi, které je ztmavují? Možná, že jedním z prvních důvodů, co vás napadají, je soukromí, a máte pravdu. Posádka a zejména řidič se v takovém prostředí cítí mnohem lépe, protože si je dobře vědom, že nikdo nesleduje jeho pohyby, jeho grimasy a gesta, nikdo nemá ponětí o tom, co má na sobě, a zda na parkovišti někomu netelefonuje.

žena v autě

Řidič, který není pod dohledem veřejnosti, se lépe soustředí na jízdu, je to známý psychologický fakt, tak trochu související s trémou. Ne každému řidiči totiž vyhovuje, když se na jeho výkon na silnici upínají cizí lidé, kteří mohou využít přímého kontaktu z očí do očí a dát mu jasně najevo, co si o jeho jízdě myslí.

jízda po dálnici

Soukromí však není jediný cíl tmavých skel. Při pohledu na tónování autoskel v Brně ceník vás možná napadnou další důvody, například UV záření. Vystavit se slunci je velmi rozumné, zvláště v našich končinách, kdy máme v zimních měsících vitamínu D spíše nedostatek, ale slunění se nesmí přehánět a jistý škodlivý vliv má přímé slunce i na zrak. Jestliže nemáte ve voze na očích sluneční brýle (a někteří lidé je při řízení nesnáší), pak mohou být autofolie vhodným společníkem.

Další důvod pořízení folie na skla v autě vám napovíme. Ten totiž nebývá tak často v hledáčku zájmu klientely, ale přesto má jistý význam. V případě autonehody nebo krádeže vozu, kdy je ve hře rozbité sklo, se autoskla bez fólií roztříští na tisíce drobných úlomků, které sice nemusí přímo zranit, ale rozhodně nejsou příjemné zapadané pod oblečením nebo v botách. Fólie na sklech dokážou efektivně sklo přidržet tak, že se úlomky nerozsypou a vy zůstanete v kabině mimo jejich přímý vliv. A vězte, že každá nehoda je pro posádku ve voze šok, a když se k tomu ještě přidá psychologický vliv vysypaného skla, spolu s drážděním holé pokožky, není to rozhodně nic příjemného.

S videem na YouTube za památkami naší vlasti


Chtěli byste překvapit rodinu či vaše přátele netradičním prázdninovým výletem? Pak byste je mohli pozvat na okružní jízdu po hradech a zámcích České republiky. Že je jich tu požehnaně, vám jistě nemusíme připomínat, naše země patří v tomto ohledu k nejbohatším na celém světě. Stačí jen vybrat některé z nich, sestavit plán cesty a vypravit se do terénu.

kanál YouTube

Výběr nechte na YouTube

S výběrem hradů a zámků byste mohli začít u mapového podkladu na Internetu. Zde si poměrně snadno rozplánujete jednotlivé fáze výletu včetně ubytovacích míst, abyste vaši jízdu mohli pojmout podobně, jako se pořádají hvězdicové zájezdy. Každý den budete přespávat někde jinde, aby celá akce nebyla příliš jednotvárná a fádní.

zámek Kačina

Zdánlivě snadný úkol, který spočívá ve volbě vhodných památkových kandidátů, se vám může po chvíli vyhledávání informací o hradech a zámcích vymknout z rukou, protože budete mít k dispozici pouze fotografie, což vůbec nemusí být dostačující k tomu, abyste měli představu o tamním terénu, jak je členitý, jak hluboké jsou tam lesy, zda jsou tam louky pro rekreační procházky, zda se tam dá někde koupat, zahrát si badminton nebo se projet na kole. A k tomu vám perfektně poslouží videa nasnímaná z dronů anebo alespoň z pozemních zdrojů, která lidé umísťují na YouTube. Například velmi snadno naleznete videa hradů Karlštejn, Křivoklát, Český Šternberk, Bezděz, Bouzov, Rožmberk nad Vltavou a Zvíkov a videa zámků Frýdlant, Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Kačina, Kozel a Libochovice.

Video stahujte a ukládejte na počítač

Objevíte-li zajímavé video, raději si jej co nejdříve stáhněte, protože se může stát, že z YouTube zmizí. Jeho majitel jej může kdykoli odstranit, protože má k tomu jako vlastník plné právo. Download videa z YouTube se vám pak může hodit pro offline prezentaci vašim přátelům, až se budete rozhodovat, které hrady a zámky navštívíte, a které spíše ne. Doporučujeme prezentace promítat projektorem na promítací plátno, budete tím více vtaženi do tamního prostředí.

Vlněný koberec v domácnosti vytváří dojem rustikálního luxusu

Vlněné koberce mají v porovnání s jinými podlahovými krytinami celou řadu vlastností, jimiž je předčí. Pojďme si je tu vyjmenovat, abychom si ujasnili, proč si pořídit zrovna tuto variantu řešení podlahy v obytném prostoru:

Barevný motiv – vlněné koberce vytváří dojem rustikálního vzhledu a báječně se hodí zejména k dalším přírodním materiálům, jako je rákos, ratan, dřevěný masiv, květinová výzdoba, dřevěné rolety či žaluzie, papírové dekorace atp.

vlněný koberec

Měkkost a hebkost – koberec nedokáže nahradit žádná podlahová krytina, co se týče pohodlí. Je to dosud nepřekonaný materiál a zřejmě tomu tak bude i v následujících letech. Projít se po koberci a chodit po kamenné dlažbě je obrovský rozdíl, a to nejen z pohledu tlumení kročejového zvuku, ale zejména dopadu na naše klouby. Každodenní chůze po velmi tvrdém povrchu je také zbytečně přetěžuje.

Přírodní materiál – na podlaze s vlněným kobercem si mohou hrát i děti a vy budete mít jistotu, že nebudou v kontaktu se syntetickými materiály.

koberec na podlaze

Teplo na bosá chodidla – chodit naboso po dlažbě je příjemné leda tak v parném létě, anebo v situaci, kdy máte doma podlahové topení. Přesto je dlažba stále tvrdá, i když vás hřeje. S kobercem máte zajištěno jak teplo, tak i měkký dotek.

Možnost pořádání podlahových seancí – na koberci lze uspořádat i večírek. Odsunete opodál konferenční stolek a vaše dění přesunete na podlahu. Rozložíte tu podnos s občerstvením, hrací plán deskových her, puzzle či plochu pro karetní hry. Na koberci lze také zaujmout libovolnou polohu vleže, v polosedu, v tureckém sedu atd.

Koberec musí vypadat k světu – podmínkou, aby koberec poskytoval skutečný komfort pro vaše seance, je jeho bezvadná čistota a absence zápachu. Měli byste dbát na to, aby byl alespoň čas od času podroben důkladnější očistě, než jen sáčkovým vysavačem. Například mu můžete dopřát čištění vlněných koberců https://www.wismont-cisteni.cz/ systémem Rotovac.