Jak využít slev tak, abyste opravdu ušetřili

Přijdete domů a ve schránce na vás čeká celá spousta reklamních letáků a prospektů tak, že ani nevíte, na který z nich se mrknete dříve. I když, dnes si možná raději spíše sednete ke stolu, zapnete počítač a zjistíte tak, co v akci můžete najít a co se rozhodně vyplatí do vaší domácnosti koupit. Nelze popřít, že některé věci se v akcích a slevách skutečně koupit vyplatí, jindy se ale můžete setkat spíše s hrou obchodníků, kteří se snaží přesvědčit své věrné zákazníky o tom, že se produkt vyplatí koupit, i když tomu tak vlastně vůbec není. Jak tedy využívat slev ke svému prospěchu?

Rodina na nákupu

A jakými způsoby pomocí nich skutečně můžete něco ušetřit? Za prvé – nenechte se zmást velkými čísly hlásajícími sníženou cenu, ale zkuste se hned na začátku vašeho prohlížení zamyslet nad tím, zda jste skutečně schopni danou věc spotřebovat, nebo ji máte zájem koupit jen kvůli nízké ceně. Často se totiž stává, že v obchodech koupíte nějaký produkt jen kvůli tomu, že se zrovna nachází v akci, doma nevíte, co s ním, a nakonec jej zbytečně musíte vyhodit, protože již není k jídlu. Slevových akcí můžete skvěle využívat i v prostředí internetu, kde jsou nabízeny různé slevové kódy a kupony např. About you sleva, díky kterým se vám pár korun podaří ušetřit prakticky vždy. Rozhodně do obchodu nechoďte nikdy hladoví, protože pak se vaše nákupy promění ve zběsilé hledání toho, co spořádáte ještě po cestě domů.

Oblečení v obchodě

Hlad je sice nejlepší kuchař, ale má velké oči a možná toho koupíte zbytečně moc, což jste asi v plánu neměli. U velkých balení dávejte pozor na dobu trvanlivosti a kupujte je pouze v takových velikostech, které jste schopni upotřebit do doby jejího trvání. U potravin s minimální trvanlivostí tak opatrní být nemusíte – většina výrobků je v pořádku i po jejím skončení. Nezapomeňte také kontrolovat celkovou hmotnost balení, protože výrobci jsou schopni ji pro slevové akce klidně o několik gramů snížit. Někdy se nákupy ve slevách skutečně vyplatí. Stejně ale je lepší dávat i při nich dobrý pozor na to, aby se vám skutečně podařilo ušetřit.