kočka

Kočičky. No naše milé kočičky, které potřebují teplo domova a rozmazlenost. Kočky jsou opravdu chytrá zvířata. Mají hlavně svůj rozum, a tak žádný výcvik není opravdu potřeba. Hlavně by to s nimi opravdu šlo těžce. Pokud máte doma kočku, tak jistě víte, že je taky rychle učenlivá a třeba takové chození na kočičí WC není pro í žádnou překážkou a naučí se to opravdu velmi rychle. Vezměte si třeba psa. Toho musíte chodit několikrát denně venčit hlavně večer a pak hned ráno. A taky pro něho musíte vytvořit takové území, aby se cítilo dobře. Hlavně potřebuje taky výchovu, kdežto kočka opravdu ne.

kotě

Ale to neznamená, že jí nemůžete naučit nějaké nové kousky. To ano, kočka se dokáže tohle naučit. Naše se dokonce naučila i aportovat. Kosila nám roličky toaletního papíru anebo kuličku vyrobenou s potravinářské fólie. Ani jsem jí to nemuseli učit, nejspíše to pochytila od našeho psa. I proto jsem byla hodně překvapená, kdy mi tu kuličku poprvé přinesla. Kočka taky potřebuje mít své místo k odpočinku a nějaké útočiště kde se může třeba schovat. Můžete jim udělat různé domečky. My jsme dokonce udělali domečky i u nás na zahradě, jelikož tam tráví spousty času. Máme kočičí dvířka, s kterýma se kočka dostane dovnitř i ven.

kočka

Tak že potřebuje i nějaké útočiště doma. Ale nemusíte nic vyrábět. Můžete koupit i hotové výrobky, jako je například strom pro kočky, nebo škrabadla, aby si kočička mohla brousit drápky. Taky je důležitá výživa pro kočku. Jako jsou ty správné granule, pamlsky, konzervy anebo kapsičky. Nezapomeňte, že taky kočka potřebuje péči jako je návštěva veterináře. Aby kočka byla naočkovaná a odčervená. A taky pro vás a ostatní je důležité a nejlepší i pro kočičku, aby byla vykastrovaná. Protože takový nevykastrovaný kocour vám začne třeba značkovat po domě a z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že opravdu není o co stát a u koček je jasná kastrace kvůli koťatům.