Kdy je nejlepší cestovat do zahraničí

Snem asi každého Čecha je strávit dovolenou někde v zahraničí. A mnoho z nich se jej snaží splnit. Ovšem abychom si dovolenou užili co nejvíce, je potřeba tak zvolit správnou dobu, kdy vyrazit. Samozřejmě, ne vždy máme při výběru zcela volnou ruku. Řekněme však, že si v zaměstnání můžeme vybrat dovolenou, kdykoliv chceme. Zvolení správného termínu totiž není tak snadné.

 

klasická mořská pláž

 

Samozřejmě je typické, že například k moři pojedeme na vrcholku léta, zatímco na hory uprostřed zimy. To jsou také nejčastěji vybírané termíny, alespoň podle statistik cestovních kanceláří. Mnohdy však až pozdě zjistíme, že to nebylo zrovna nejlepší řešení.

 

Ve skutečně tropických oblastech, jako je například Egypt, totiž v létě panují teploty i přes 40 stupňů Celsia. A to rozhodně není něco, na co je středoevropan zvyklý. Nezbude nám tedy v podstatě nic jiného, než trávit celé dny v moři nebo v bazénu, a i tak být zmožen horkem. Pokud navíc plánujete navštívit nějaké památky, pak se můžete připravit na to, že budete skutečně trpět horkem.

 

zážitky z dovolené

 

V horkých oblastech nás pak čeká v zimě pravý opak. Jistě, sněhu s největší pravděpodobností bude dostatek. Teploty však budou klesat hluboko pod bod mrazu, zvláště pak v noci. Pokud tedy chceme například absolvovat túru po hřebenech na běžkách, můžeme si být jisti, že teplo nám rozhodně nebude.

 

O všech těchto věcech je dobré se informovat ještě předtím, než si dovolenou vybereme. Zjistěte si, jaké teploty a jaké počasí v dané oblasti v onu dobu obvykle panuje, a pak realisticky zhodnoťte, zda jste schopni ho nejen vydržet, nýbrž si během něj také dovolenou užít. Pokud si nevíte rady, může vám samozřejmě poradit například zástupce cestovní kanceláře. Jen mějte na paměti, že i on je také obchodník, který chce udat co nejvíce zájezdů. Přesto vám může poskytnout poměrně cenné informace, a to nejen o převládajícím počasí.