Kultura zdarma

Tanabata je název 4. ročníku letního festivalu, který je svátkem bambusů, hvězd a splněných přání a na který můžete vyrazit jak s přáteli, tak s celou rodinou. Protože na své si přijdou i děti. Vítání jsou všichni, kteří si na sebe obléknou kimono. Protože na závěr proběhne vylosování Miss/Mr Yukata. Výstava velkoformátových fotografií, pod názvem Japonsko – země úsměvů, bude v letošním roce doplňovat bohatý kulturní program, který na zámečku proběhne. Pohybové aktivity, soutěže a workshopy doplní stánky prodejců s talismany a dárečky pro radost. Oslava tanabaty je rovněž spojena se splněnými přáními. Která se napíší na barevné papírky, připevní na bambusové větvičky a ty se po větru pošlou k nebesům.

Kulturní stánek

Pro milovníky společných duchovních cest je i v letošním létě zorganizován Den poutníka 2023 na Svatém Jánu pod Skálou. Přidat se mohou i rodiny s odrostlejšími dětmi. Protože trasa je vcelku náročná. V kostele sv. Palmácia je krátkou mší pouť zahájená. Celý průvod poutníků pak pokračuje přes Tetín do konečného cíle na Svatém Jánu. Kolem poledne je možno vyslechnout prezentace dalších poutníků při společném obědě. A v podvečer je umožněna prohlídka jak kláštera, tak i kostela. Především děti přivítají návštěvu jeskyně  s odborným výkladem. Která je přímo ve skále cílového místa. 

Letní akce

Festival uprostřed nádvoří Staré radnice – Sukuba Ensable je připraven v letních měsících pro všechny věkové kategorie lidí, milujícíh dobrou muziku. V podání šestičlenného ansáblu, tvořících sdružení hudebníků hrajících digitální hudbu ze všech všech žánrů i různého stáří. A tak tu zazní hity z oblíbeného Zaklínače, Assassin´s Creed, Falout či World of Warcraft. Během měsíce července a srpna  je možné si hudbu poslechnout nejen na Staré radnici, ale i na Moravském náměstí a v Denisových sadech. Na stejných místech proběhne i koncert největšího studentského orchestru Q Harmony. Který vždycky svoje diváky nadchne nejen pestrým repertoárem. A dokonalým hudebním provedením.