Šlápněte do pedálů


Cyklistika je u nás oblíbená již desítky let. Člověk nemusí zrovna jezdit profesionálně, aby na kole jezdil rád. Jízda na kole baví mladé, děti i starší lidi. Někdo má kolo jen jako dopravní prostředek do práce, protože nemá auto, nebo nechce ten kousek zbytečně jezdit z garáže. Někdo jezdí na kole třeba právě do zaměstnání, aby posílil kondici, protože ne nadarmo se říká, že zatímco auto jezdí na benzin, tak kolo na tuk. Jízdou na kole se efektivně hubne, a navíc se s kolem dostanete všude tam, kam se s autem nikdy nedostanete. Navíc i mnohá města podporují rozvoj cyklistiky, budují cyklostezky a otevírají stanoviště s občerstvením. Cyklistika je zkrátka na vzestupu.

hory cyklista

Jezdit se dá v podstatě na jakémkoliv kole, ale je důležité, aby bylo bezpečné. Nemělo by být posvařované, mělo by mít pevný rám a hlavně by mělo mít bezpečnostní prvky. Světlo, odrazky, blatníky, ale i doplňky jako stojan jsou pro kolo důležité. Jezdec má jistotu že do cíle dorazí v pořádku, ovšem pro to musí udělat něco i člověk, který na kolo nasedá. Nikdy nevyjíždějte na kole, aniž byste měli nasazenou kvalitní přilbu, která vám bude dokonale sedět. Může vám zachránit život, proto si ji kupte hned po nákupu kola.

kolo cyklista

Co se týče bezpečnosti, mnozí cyklisté podceňují reflexní prvky. Ty si můžete sami koupit zvlášť. Mají mnoho podob. Koupit si můžete pásky, které si snadno omotáte okolo kotníků a rukou, můžete si koupit odrazky do špic nebo pod sedlo. Možností je hodně. Koupit si dokonce můžete dresy silvini https://www.c-store.cz/Cyklodresy-c85_1032_2.htm, které jsou na kolo pohodlné, lehké, a které v sobě taky mívají reflexní prvky. Být na kole dobře vidět je velice důležité. Pokud pojedete například za tmy nebo v mlze, může vás řidič auta velice snadno přehlédnout. Proto je potřeba používat nejen odrazky na kole, ale i na sebe – čím víc odrazek, tím větší bezpečnost.