Dosloužilo?


Snad každý má svoje auto, protože mu nevyhovuje cestování hromadnou dopravou. Jezdí málo spojů, které na sebe často nenavazují, a tak je logické, že lidé auta potřebují. Pro někoho je to koníček nebo investice, pro někoho otázka prestiže, a pro někoho je auto jen plechovka na kolečkách, která ho doveze tam kam potřebuje. Spousta aut je ve špatném technickém stavu, a i když nakonec technickou kontrolou stejně projdou, nejsou v dobré kondici a na silnici by vůbec neměla jezdit. Jenže jejich majitelé na nový vůz nemají peníze.

rozbité auto

Nikomu neuniklo, že ceny všech komodit raketové rostou. Růst cen je v posledních dvou letech enormní, a tak není divu, že se zdražují i auta. Zájem o nové vozy už není tak velký, protože je zde nejistota ohledně budoucnosti spalovacích motorů. Pořád je ve hře zákaz spalovacích motorů, vlády mnoha států nutí občanům elektroauta, a tak se není čemu divit, že raději lidé nákupy vozidel odkládají na neurčito.

peníze eura

Cena je ale hlavní problém, který neumožňuje tisícům lidí koupit si nové auto. Jen málokdo potřebuje auto za milion, většina lidí se pokojí s daleko levnějším vozidlem, a to v řádu stovek tisíc korun. Pokud už je nákup auta akutní, máte na výběr dvě věci:

  1. Koupit si auto na splátky, což znamená že ho přeplatíte o nějakou částku
  2. Uzavřít smlouvu o leasingu, což znamená, že si odvezete nové či použité auto a po nějaké době ho vrátíte

Ideální nástroj jak zjistit zda je pro vás daný leasing výhodný je kalkulačka leasing, pomocí které si spočítáte kolik peněz budete potřebovat. Díky kalkulačce rychle zjistíte zda je pro vás dané auto cenově dostupné s ohledem na vaše příjmy. Vyberte si svůj nový vůz, který vám může sloužit dva roky nebo určitý počet kilometrů, a potom ho můžete vyměnit za zcela nové auto. Jezděte bezpečně a v novějším autě, které bude častěji na silnici než v servisu.