Jak efektivně vyklidit byt/dům


Stěhování není vůbec těžké, a to samé platí i pro vyklízení a úklid prostoru. Vždy se to dá zvládnout efektivně a rychle, a dokonce i s malými dětmi

Celkové vyklízení bytu si můžeme zařadit do čtyř kategorií.

1) Osobní věci – Jak jistě víte při stěhování se nejlépe třídí veškeré věci, a to na ty které ještě využijete a na ty které už pouze zabírají místo. Vždy je dobré si řádně promyslet, zda máte v plánu danou věc využívat i nadále nebo jestli vám pouze zůstane ležet zaprášená na poličce. To samé plátí pro elektroniku, nábytek, textilní materiály, a především pro papíry, noviny a podobně.

úklid

2) Vyhozený nábytek či elektrospotřebiče – V případě že se chcete zbavit přebytečného nábytku či elektrospotřebičů máte hned tři možnosti 1) Přebytečné věci prodat, 2) Darujte tyto věci známým či nějaké charitě 3) Odvezte je do sběrného dvora

U všech tří možností máte možnost vydělat nějaké peníze které se vždycky hodí.

3) Odstranění veškerých odpadků

4) Konečný úklid – Vše řádně uklidit a v případě že byl byt pronajat vše vrátit do původního stavu nebo v případě prodeje vše zdokonalit dle vašich potřeb.

V jakých situacích se můžeme setkat s vyklízením bytu?

Jako nejčastější příklad si můžeme uvést stěhování, druhou velmi častou situací je Vyklízení bytu po nebožtíkovi neboli po někom, kdo umřel (dávejte si však pozor na to, že byt po zemřelé osobě můžou vyklízet pouze dědicové neboli rodinný příslušníci či osoba co byt zdědila.

V případě že pronajímáte byty je možné i požádat o vyklizení bytu vašeho nájemníka u tohoto způsobu však platí že musíte dát nájemníkovi dopředu včas vědět, aby se předešlo jakýmkoliv problémům.

čisštění

Jak takové vyklízení uspíšit či zpříjemnit?

1) Pomoc od známých či přítel: Pokud se chystáte vyklízet a někdo se nabídne že vám pomůže, neodmítejte to pomoc se vždycky hodí.

2) Úklidová firma – V případě že nemáte čas na vyklízení můžete využít služby úklidových firem které udělají většinu práce za vás. V takovém to případě si však připravte finanční rezervu.

Jak vidíte vyklízení nemusí být dřina a zvládne to opravdu každý!