Vlněný koberec v domácnosti vytváří dojem rustikálního luxusu

Vlněné koberce mají v porovnání s jinými podlahovými krytinami celou řadu vlastností, jimiž je předčí. Pojďme si je tu vyjmenovat, abychom si ujasnili, proč si pořídit zrovna tuto variantu řešení podlahy v obytném prostoru:

Barevný motiv – vlněné koberce vytváří dojem rustikálního vzhledu a báječně se hodí zejména k dalším přírodním materiálům, jako je rákos, ratan, dřevěný masiv, květinová výzdoba, dřevěné rolety či žaluzie, papírové dekorace atp.

vlněný koberec

Měkkost a hebkost – koberec nedokáže nahradit žádná podlahová krytina, co se týče pohodlí. Je to dosud nepřekonaný materiál a zřejmě tomu tak bude i v následujících letech. Projít se po koberci a chodit po kamenné dlažbě je obrovský rozdíl, a to nejen z pohledu tlumení kročejového zvuku, ale zejména dopadu na naše klouby. Každodenní chůze po velmi tvrdém povrchu je také zbytečně přetěžuje.

Přírodní materiál – na podlaze s vlněným kobercem si mohou hrát i děti a vy budete mít jistotu, že nebudou v kontaktu se syntetickými materiály.

koberec na podlaze

Teplo na bosá chodidla – chodit naboso po dlažbě je příjemné leda tak v parném létě, anebo v situaci, kdy máte doma podlahové topení. Přesto je dlažba stále tvrdá, i když vás hřeje. S kobercem máte zajištěno jak teplo, tak i měkký dotek.

Možnost pořádání podlahových seancí – na koberci lze uspořádat i večírek. Odsunete opodál konferenční stolek a vaše dění přesunete na podlahu. Rozložíte tu podnos s občerstvením, hrací plán deskových her, puzzle či plochu pro karetní hry. Na koberci lze také zaujmout libovolnou polohu vleže, v polosedu, v tureckém sedu atd.

Koberec musí vypadat k světu – podmínkou, aby koberec poskytoval skutečný komfort pro vaše seance, je jeho bezvadná čistota a absence zápachu. Měli byste dbát na to, aby byl alespoň čas od času podroben důkladnější očistě, než jen sáčkovým vysavačem. Například mu můžete dopřát čištění vlněných koberců https://www.wismont-cisteni.cz/ systémem Rotovac.