Kartou, převodem nebo na dobírku?

Pokud využíváte e-shopů a necháváte si posílat zboží domů nebo na výdejnu balíkem, máte na výběr z několika možností zaplacení zboží. Většina e-shopů nabízí placení třemi způsoby, online platební kartou, transakce je provedena rychlostí blesku a do pár vteřin dostanete potvrzení z obchodu, že peníze jsou na jejich účtu a zboží vám může být expedováno. Toto placení využívají lidé, kteří věří karetním transakcím a nemají obavy, že obchodník bude podvodník. Posílají své peníze do virtuálního světa. O něco poklidnějším způsobem je placení převodem z bankovního účtu.

balík

Tato transakce je trochu pomalejší, ale zase víte přesně na jaký účet jste peníze poslali a nemůže ani dojít k případným únikům přihlašovacích dat z vaší karty. Tento způsob je ale o něco zdlouhavější a záleží i na vaší bance, jak rychle převod peněz provede. Celá nákup se tak může o pár dní protáhnout. Pokud nakupujete zboží od neznámého obchodníka a pokud tuto možnost nabízí, můžete kupovat zboží na dobírku. To znamená, že zboží zaplatíte až při převzetí a tím pádem máte jistotu, že vám zboží přijde. Můžete si zboží i ihned rozbalit a pokud nebude obsahovat to, co jste si koupili, můžete jej, pokud si ve vyzvednete na poště, poslat okamžitě odesílateli zpět.

balík

Nakupovat v e-shopech nebo i od soukromníků přes internet sebou nese i rizika. Někdy je nabízeno zboží, které není legální, jako příklad můžeme zmínit prodej viagry na dobírku. Viagra není volně dostupným lékem, bez lékařského vyšetření je její užití riskantní, čili koupit ji na dobírku, to zavání podvodem, že v balíku najdete úplně jinou pilulku nebo také bude balík prázdný. Nákupy přes internet jsou výhodné pro obě strany, nakupování nového zboží, ale i nakupování bazarového zboží přímo mezi lidmi, to vše jde provést velmi snadno. Dávejte si ale pozor, komu své peníze posíláte.