Květiny co vydrží

Jste spokojeni se svým bydlením?
Většina lidí chce mít svůj domov hezký, aby bydlení v něm bylo příjemné a pohodlné. Jednou z cest jak si bydlení zpříjemnit jsou dekorace a různá aranžmá. Dříve se hodně používaly obrazy, ale ty už dnes moc v módě nejsou. Sice je najdete i v moderních domácnostech, ale najdete zde víceméně jen moderní obrazy z řetězců, a jen v pár kusech. Čím si tedy bydlení zpříjemnit?

květiny flowerbox

Lapače prachu
Vždycky bylo v módě něco, co si lidé vystavovali na poličkách a na skříních, zkrátka všude kam se dalo. Většinou šlo o nějaké sošky, obrázky, svícny, svíčky a mnoho dalších drobných věcí ze skla, keramiky, porcelánu a dalších materiálů. Vždycky po nějaké době módní trendy určují co je zrovna v kurzu, a to platí i o bydlení. Většina moderních domácností a lidí kategoricky odmítá různé sošky s odůvodněním, že to není hezké a jen se na tom musí utírat prach. A pak jdou do řetězce a koupí si tam moderní dekoraci, která ovšem taky splňuje definici lapače prachu.

kytice na auto

Nejlepší dekorací jsou květiny, protože jich existuje tolik druhů, že je můžeme obměňovat a vždycky se nám budou líbit. Jejich výhoda tkví v tom, že kromě živých květin ve váze a v květináčích můžeme používat dekorace z umělých květin které vydrží ještě déle. Různá aranžmá si můžeme vyrobit i sami, protože na internetu najdeme spoustu návodů a postupů k jejich výrobě. Nejdůležitější položkou při výrobě vazeb a dekorací z květin je aranžovací hmota. Díky ní se mohou květiny a další komponenty nalepit a zapíchnout tak aby držely na místě. Vyrábí se v mnoha tvarech – sehnat můžete klasické kvádry ale i srdce, věnce a nebo držáky na kytice, a to i s přísavkami. Díky hmotě si můžete vyrobit takřka cokoliv, jen je potřeba myslet na to, že hmota se musí nechat nacucat vodou, aby v ní živé květiny vydržely dlouho čerstvé.