S videem na YouTube za památkami naší vlasti


Chtěli byste překvapit rodinu či vaše přátele netradičním prázdninovým výletem? Pak byste je mohli pozvat na okružní jízdu po hradech a zámcích České republiky. Že je jich tu požehnaně, vám jistě nemusíme připomínat, naše země patří v tomto ohledu k nejbohatším na celém světě. Stačí jen vybrat některé z nich, sestavit plán cesty a vypravit se do terénu.

kanál YouTube

Výběr nechte na YouTube

S výběrem hradů a zámků byste mohli začít u mapového podkladu na Internetu. Zde si poměrně snadno rozplánujete jednotlivé fáze výletu včetně ubytovacích míst, abyste vaši jízdu mohli pojmout podobně, jako se pořádají hvězdicové zájezdy. Každý den budete přespávat někde jinde, aby celá akce nebyla příliš jednotvárná a fádní.

zámek Kačina

Zdánlivě snadný úkol, který spočívá ve volbě vhodných památkových kandidátů, se vám může po chvíli vyhledávání informací o hradech a zámcích vymknout z rukou, protože budete mít k dispozici pouze fotografie, což vůbec nemusí být dostačující k tomu, abyste měli představu o tamním terénu, jak je členitý, jak hluboké jsou tam lesy, zda jsou tam louky pro rekreační procházky, zda se tam dá někde koupat, zahrát si badminton nebo se projet na kole. A k tomu vám perfektně poslouží videa nasnímaná z dronů anebo alespoň z pozemních zdrojů, která lidé umísťují na YouTube. Například velmi snadno naleznete videa hradů Karlštejn, Křivoklát, Český Šternberk, Bezděz, Bouzov, Rožmberk nad Vltavou a Zvíkov a videa zámků Frýdlant, Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Kačina, Kozel a Libochovice.

Video stahujte a ukládejte na počítač

Objevíte-li zajímavé video, raději si jej co nejdříve stáhněte, protože se může stát, že z YouTube zmizí. Jeho majitel jej může kdykoli odstranit, protože má k tomu jako vlastník plné právo. Download videa z YouTube se vám pak může hodit pro offline prezentaci vašim přátelům, až se budete rozhodovat, které hrady a zámky navštívíte, a které spíše ne. Doporučujeme prezentace promítat projektorem na promítací plátno, budete tím více vtaženi do tamního prostředí.