Sobectví není vždy zlé

Každý máme jiný životní styl, tzv. lifestyle. U některých se liší jen v pár drobnostech, u jiných jde naopak o změny od základů. Ve většině případů nenajdeme dva lidi, jejichž životní styl je zcela totožný. Vždy najdeme alespoň jeden drobný rozdíl, a to z důvodu, že jsme každý jiný a jedinečný, na čemž není zdaleka nic špatného. Lišíme se mnoha způsoby, a to nejen těmi viditelnými. Naše osobnost, temperament, vlastnosti, záliby, nikdy nebudeme stejní. Přemýšlíme různými způsoby, máme různá řešení všemožných problémů, které existují. Občas máme pocit, že jsme potkali někoho stejného, jako jsme my.

spokojenost

Můžeme mít s někým společné rysy, ale nikdy nebudeme identičtí. Jak bychom ale správně měli náš život žít? Na to jen tak návod nenajdeme, ale je mnoho možností, jak svůj život udělat kvalitnějším, jednodušším, zkrátka o mnoho dokonalejším. Žijeme jen jednou, přesně z toho důvodu bychom náš život měli žít přesně tak, jak uznáme za vhodné my sami. Často všichni slýcháme ať už od svých blízkých tak i neblízkých, různé rady, jak bychom měli se svým životem zacházet. Ve chvíli, kdy přijdeme o rozum, určitě není dobré tyto rady ignorovat. Ale pokud si jsme jistí tím, co děláme, neměli bychom se těmito „užitečnými“ nápady nechat ovlivnit více, než je potřeba.

radost

Je více než důležité žít svůj život podle sebe. Neměli bychom se celý život snažit přizpůsobit a vyhovět jiným, kteří náš život nežijí. Stejně jako bychom se neměli snažit my zasahovat do života někomu jinému, který se může snažit o to stejné. Věnujme se jen tomu, co opravdu uznáme za důležité a významné jen a pouze pro nás, jelikož bychom toho v našich posledních letech velmi litovat, a to nechceme určitě nikdo. Možná to zní trochu sobecky, ale je to myšlené dobře pro každého z nás, abychom si na světě užili dostatečně a byli s naším celým životem spokojeni.